Marka Bilinirliği

Marka bilinirliği oluşturmak için kullanılan çevrimiçi yöntemler

Dijital pazarlama stratejileri, tüketiciler arasında marka farkındalığını artırmak için bir veya daha fazla çevrimiçi kanal ve teknik (omnichannel) kullanımını içerebilir. Marka bilinci oluşturmak aşağıdaki gibi yöntemleri / araçları içerebilir:


Arama motoru optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyon teknikleri, iş web sitelerinin görünürlüğünü ve sektörle ilgili yaygın arama sorguları için markayla ilgili içeriğin iyileştirilmesi için kullanılabilir.

SEO'nun marka bilinirliğini artırmadaki öneminin, arama sonuçlarının artan etkisi ve öne çıkan snippet'ler, bilgi panelleri ve yerel SEO gibi müşteri davranışları üzerindeki arama özellikleriyle ilişkili olduğu biliniyor.


Arama motoru pazarlaması (SEM)

PPC reklamcılığı olarak da bilinen SEM, arama sonuçları sayfalarının ve web sitelerinin üzerinde belirgin, görünür konumlarda reklam alanı satın almayı içerir. Arama reklamlarının marka tanınırlığı, bilinirliği ve dönüşümler üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülmüştür.

Ücretli reklamları tıklayan arama yapanların% 33'ü, kendi arama sorgularına doğrudan yanıt verdikleri için bunu yapıyor.


Sosyal medya pazarlamacılığı

Pazarlamacıların% 70'i, sosyal medya platformlarında pazarlamanın bir numaralı hedefi olarak marka bilinirliğini artırmayı listeliyor. Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube şu anda sosyal medya pazarlama ekipleri tarafından kullanılan en iyi platformlar olarak listeleniyor..

Sosyal medya pazarlama araçları
* Sosyal medya takip
* Sosyal İmleme ve Etiketleme
* Sosyal Raporlama
* Sosyal CRM
* Blog Pazarlama


İçerik Pazarlama

Pazarlamacıların% 56'sı kişiselleştirilmiş içeriğin - marka merkezli bloglar, makaleler, sosyal güncellemeler, videolar, açılış sayfaları - marka hatırlama ve katılımı iyileştirdiğine inanıyor.

Mentionlytics'e göre, etkileşimli içerik oluşturma, sosyal paylaşım ve misafir blog oluşturma unsurlarını içeren aktif ve tutarlı bir içerik stratejisi, marka bilinirliğini ve bağlılığını% 88 oranında artırabilir.