Danışmanlık
Hizmetleri

İşletmeniz Neden Dijital Pazarlama Danışmanı ile Çalışmalı?

Başarılı bir dijital pazarlama planı yürütmek istiyorsanız, ilk adımınız farklı eylemleri yürütmek ve analiz etmek, her pazarlama tekniğinin stratejinizde nereye uyduğunu bilmek ve gerçek hayat senaryolarının haritasını çıkarmaktır. Neyse ki, bir dijital pazarlama danışmanlığı tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Bu danışmanlar kuruluşunuz için başka ne yapabilir?

Kuruluşunuzda yeni projeler uygulamak, dijital yeteneklerini yeniden yapılandırmak veya performansınızı en üst düzeye çıkarmak ve optimize etmek için yeni bir girişim başlatmak istiyorsanız, dijital pazarlama danışmanlığı hizmetlerini alma zamanınız geldi . Bir dijital pazarlama ajansı olan XIVIOO , fikirleri ve kavramları düzenlemenize, stratejiler uygulamanıza ve ilk beyin fırtınasından yürütülmesine kadar projenizin farklı aşamalarını harekete geçirmenize yardımcı olacaktır.


Dijital pazarlama danışmanlığı nedir?

Bir dijital pazarlama danışmanlığı , kuruluşlar kendilerini dijital alanda konumlandırmak istediklerinde şirketlere rehberlik eder ve işletmelerinde çözümlerin değerlendirilmesi, optimizasyonu ve geliştirilmesini içeren bir süreç aracılığıyla kişiselleştirilmiş değerlendirmeler sunar.

İşletmelerin , çabalarının ve çevrimiçi temelli çabalara yaptıkları yatırımların meyve vermesini sağlayan bir metodoloji geliştirmeleri ve aynı zamanda oraya ulaşmak için uzman ve nitelikli tavsiyelere sahip olmaları gerekir. Dijital danışmanlık firmaları, yeterince optimize edilmiş bir dijital varlığa sahip olmamıza izin vermeyen bu soruların herhangi birinin çözülmesine yardımcı olur.


Neden bir dijital pazarlama danışmanı XIVIOO ile Çalışmalısınız?

Bir kuruluşta pazarlama departmanının veya pazarlamadan sorumlu kişinin danışmanlık sürecini kendi başına gerçekleştirebileceğini düşünenler olabilir, ancak durum böyle değil. Ajans hizmetleri, yeni bir bakış açısı ve başka yollarla ulaşılması zor olan bir uzmanlık düzeyi sunar .

Bir dijital pazarlama danışmanlığı firmasını işe almanın nedenleri şunlardır:

Dışarıdan bir bakış açısı: Bir danışman tutmanın ana nedenlerinden biri, dışarıdan bir bakış açısı elde etmektir. Her şeyi daha net ve her şeyden önce objektif olarak görürler.

Uzmanlık: Bir dijital strateji danışmanlık firması, size UX, SEO, Sosyal Medya ve daha fazlası gibi pazarlama alanlarının tüm alanlarından uzmanlarla çalışma şansı verir. Bu alanlardaki uzmanlarla çalışarak zaman dilimlerini ve kaynakları optimize edeceksiniz.

Maliyetler: Vakit nakittir ve bir danışman bir organizasyona para kazandırabilir. Uzmanlıkları, sorunları daha hızlı çözebilmelerini sağlayacaktır.

ROI: Saygın bir danışmanlık firması, harcamanın buna değeceğini garanti eder ve karlılığını performans göstergelerinizden ölçebilirsiniz.


Dijital pazarlama danışmanı XIVIOO kuruluşunuz için ne yapabilir?

Bir dijital pazarlama danışmanlığı , dijital pazarlama planları oluşturur büyümeye piyasada kendinizi konumlandırmak ve sonra onları yürütmek ve başarıyla hedef kitlelerine ulaşmak için onları iletişim kurmak için gerekli kanalları dikkate almak gerekir stratejileri tanımlar.

Ayrıca, herhangi bir işletmeyi geliştirmek için kritik konulara da girecekler, örneğin:

1. Web sitesi
Bir danışman , web sitenizi ve bir bütün olarak işinizi oluşturmak için neye ihtiyacı olduğunu, en iyi teknolojiyi analiz eder . Markanızı en iyi temsil eden ve aynı zamanda müşterileriniz için en çekici olan ve dönüştürme yeteneğini artıran bir web tasarlamanıza yardımcı olacaktır .

2. Dijital İletişim
Bir dijital danışmanlık hizmetleri firması, firmanızın gerçek zamanlı durumunu analiz edebilir ve hedefleyeceğiniz potansiyel müşterilerinizin (Alıcı Personeli) tam profillerini tanımlayabilir ve geliştirebilir. Ardından tüm bu bilgileri alacaklar ve pazarınızın, rakiplerinizin ve iş hedeflerinizin analizine dayalı bir 360 ° Pazarlama planı uygulayacaklar . Kurumsal iletişim stratejinizin diğer temel sütunlarından biri, yaklaşımımızın bir parçası olarak hangi dijital kanalları dahil ettiğimizi (sosyal medya, kurumsal bloglar vb.) Belirlemektir.

Bir dijital pazarlama danışmanı şirketinize nasıl yardımcı olabilir?

3. Satış Stratejisi
Biri dijital ve geleneksel pazarlama arasındaki temel farklar online reklam konumlandırma ve toplum boyutunda bir artış yaratmasıdır. Dijital pazarlama danışmanlığı, hangi kampanyaları, ne zaman gerçekleştirmeniz gerektiğini, hangi segmentasyon parametrelerinin en etkili olduğunu belirler. Ayrıca, dijital kanallarda yaygın olan farklı reklam biçimlerinde güncel olmanın yanı sıra, stratejimizde bize en çok hangi içeriğin yararlı olacağını söyleyecekler. Bu, bize ürün veya hizmetimizi nasıl ve nerede satacağımızı söyledikleri anlamına gelir .

4. Performans Ölçümü
Projemizin başarısını veya başarısızlığını belirleyen her şeyi ölçemezsek, tüm bu yönler verimli değildir. Bu göstergeler, web sitemize yapılan ziyaretlerin sayısını, farklı kampanyalarımızın yatırım getirisini, dönüşüm oranlarını, yeni müşterileri ve daha fazlasını içerir. Dijital bir danışman, analitik verilerini kullanarak dijital stratejinizin ilerlemesini izlemenize ve stratejinizi anında daha iyi hale getirmek için size gerçek zamanlı içgörüler sunmanıza yardımcı olacak çevrimiçi bir gösterge tablosu geliştirmenize yardımcı olacaktır.

5. Teknolojik Araçlar
Dijital Dönüşüm, Pazarlama Otomasyonu araçlarını uygulamamız ve kullanmamızın esas olduğunu belirtir . Piyasada çok sayıda, çeşitli seçenekler var ve artan sayıda seçenekle, emrinizde uzman bir dijital dönüşüm danışmanlık firmasına sahip olmak, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı bulmanıza yardımcı olacaktır. Danışman ayrıca bunu kuruluşunuzda uygulamanıza ve ekibinizi eğitmenize yardımcı olur, böylece bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını bilirler. Günümüz iş ortamında edinebileceğimiz en değerli hizmetlerden biridir.


Dijital pazarlama danışmanlığı sürecinin adımları nelerdir?

Bir dijital pazarlama danışmanlığının hizmetlerini elinizde tuttuğunuzda, süreçlerinin her aşamasından geçerler.

Adım 1: Önceden bir SWOT analizi yapın. Başlangıç ​​noktamızın nerede olduğunu bilmemiz ve şirketin rekabetçi panoramasına, pazar bağlamına, pazar fırsatlarına, zayıf yönlerine ve daha fazlasına bakmalıyız. SWOT analizi, özel bağlamınızı anlayarak başlamak için gereken bilgileri sağlar.

Adım 2: SMART hedeflerini tanımlayın . Hangi eylemleri gerçekleştireceğimizi belirlemek için işle uyumlu net hedefler belirlemeliyiz. Ayrıca bir karşılaştırma yapıp ölçümleri ve satışları değerlendireceğiz ve izlenecek dijital dönüşüm hunisini oluşturacağız.

3. Adım: Hedef kitleyi belirleyin. Hedefimizin kim olduğunu, zevklerini, ihtiyaçlarını, sorunlarını, endişelerini vb. Detaylandıran detaylı bir tanımını geliştiririz. Bu bizim Alıcı Kişimiz olacaktır . Daha sonra, kullanıcılara farklı kanallar ve tutarlı deneyimler aracılığıyla ulaşmak için 360 ° müşteri edinme tekniklerini uygulamamız gerekecek .

Adım 4: Bir SEO ve SEM uzmanı, çevrimiçi olarak sahip olduğumuz etki alanı otoritesinin yanı sıra içeriğimizin alaka düzeyinin ve dijital alandaki iyileştirme ve güçlendirme unsurlarının teknik bir analizini yürütecektir.

Adım 5: İnsan kaynakları ve araçlardan oluşan bir ekip oluşturun. Bu adım, stratejiyi uygulamak için kime ihtiyacınız olduğunu bulmanın yanı sıra cihazlar, platformlar ve diğer teknoloji ihtiyaçlarına karar vermeyi içerir.

Adım 6: Planı uygulayın ve süreçte müşteri ekibini destekleyin. Bir dijital pazarlama danışmanı, stratejiyi hizmet teklifinin bir parçası olarak belirlemekle kalmaz, aynı zamanda istenen sonuçları garantilemek için uygulama boyunca eğitim ve desteği de içerir.

Dijital pazarlama danışmanlığı, pazarınızın faaliyet gösterdiği pazarı, rekabeti, güçlü ve zayıf yönlerinizi, iz bırakan eğilimleri ve diğer bileşenleri anlamanıza yardımcı olur. At Biz Pazarlama Are , biz uzmanlaşmak dijital pazarlama stratejilerinin uygulanması böyle başarı yolunda şirket itmek olabilir seyahat ve emlak gibi sektörlerde. İşletmenize Dijital Dönüşüm yolculuğunda yardımcı olacağız!